Evo jedna lipa polazišna točka za one koji žele izgraditi svoje obiteljsko stablo. Naime, don Ivan Ćubelić je pokušao prikupit podatke o Ćubelićima od vrimena njihovog doseljenja u Dobranje krajem 17. i početkom 18. stoljeća. Iz raznih povijesnih dokumenata i matica umrlih don Ivan je u dobrom dijelu uspio rekonstruirati obiteljsko stablo Ćubelića. Nije bilo moguće naći baš sva imena i godine rođenja i smrti, ali je nađena veza između prvih doseljenika u Dobranje sa potomcima od kojih su nastale sadašnje Ćubelića obitelji po kućama (Brucići, Jamani, Suljići, Muše, Prcovi, Mišovi, Serdarovi, Radulovi, Luketinovići, Tokušići i Lauškići).

“Oslobođenjem Sinja 1686. a poslije i tvrđave Čačvina, značajno je smanjena nazočnost i utjecaj Turaka na naše područje. Ovo je omogućilo migraciju katoličkog pučanstva iz Zapadne Hercegovine i Bosne (sa slikom Gospe Sinjske) na oslobođena područja. To je također potaklo, da 1694. iz Grabove Drage (današnji Široki Brijeg) preseli starina Ćubelića roda sa ukupno 33 člana obiteljske zadruge serdara (glavara) Jure Ćubelića na brežuljak Dubrava u Dobranjama – tada rubno tursko područje. Dobranje je od Turaka oslobođeno u ljeto 1715. a službeno 1725. mletačke vlasti dodjeljuju Jurinoj obitelji 26 kanapa zemlje (1 padovanski kanap = 3,656 m2)”

Klikom na ovu sliku, u novom prozoru se otvara slika visoke rezolucije sa detaljima obiteljskog stabla.

Za sve one koji se žele nadovezati na ovaj dio obiteljskog stabla, mogu još iskoristit i podatak iz Austro-Ugarskog katastra iz 1835. u kojem stoji da su najbliži dionici:

1. JOSIP pok. Tome ….. (Jamani, Suljići, Muše, Prcovi)
2. IVAN pok. Lovre ….. (Mišovi)
3. TOMA pok. Ilije ….. (Serdarovi)
4. LUKA pok. Stipana ….. (Radulovi i Luketinovići)

Obavijest svima da će u sljedeću nedilju (3. korizmenu) koja je ujedno i Nedilja Caritasa, u našoj crkvi sva prikupljena lemuzina ići za pomoć hrvatskom narodu u BiH.